Rektorski Fundusz Stypendialny dla Olimpijczyk贸w – wyniki

W roku akademickim 2023/2024 Prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian wy艂oni艂 42 laureat贸w Funduszu.

Rektorski Fundusz Stypendialny dla Olimpijczyk贸w przeznaczony jest dla student贸w pierwszego roku studi贸w pierwszego stopnia lub jednolitych studi贸w magisterskich Uniwersytetu Jagiello艅skiego, kt贸rzy podj臋li studia w roku uzyskania 艣wiadectwa dojrza艂o艣ci i spe艂nili jeden z warunk贸w: a) byli uczestnikami fina艂贸w olimpiady mi臋dzynarodowej, b) byli laureatami eliminacji centralnych olimpiady og贸lnopolskiej oraz zaj臋li najwy偶sze miejsce spo艣r贸d wszystkich laureat贸w tej samej olimpiady przyj臋tych w danym roku na studia na Uniwersytecie Jagiello艅skim, niezale偶nie od tego, w kt贸rej edycji olimpiady uczestniczyli.

Wp艂yn臋艂o 121 zg艂osze艅. Wy艂oniono 42 laureat贸w i laureatek, z kt贸rych 13 os贸b uzyska艂o tytu艂 medalisty w olimpiadach mi臋dzynarodowych tj. w Mi臋dzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej (IOI), Mi臋dzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej (IOL), Mi臋dzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (IMO), Mi臋dzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej (IBO), Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcz膮t (EGOI), Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcz膮t (EGMO) oraz w Mi臋dzynarodowej Olimpiadzie Filozoficznej (IPO).

Stypendium przyznane jest na okres 10 miesi臋cy w wysoko艣ci 500 z艂 miesi臋cznie dla laureat贸w olimpiad og贸lnopolskich i finalist贸w olimpiad mi臋dzynarodowych oraz 1000 z艂 miesi臋cznie dla medalist贸w olimpiad mi臋dzynarodowych.

Wszystkim Laureatkom i Laureatom serdecznie gratulujemy i 偶yczymy dalszych sukces贸w!

Wi臋cej informacji o stypendium z Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyk贸w