Rozpocz膮艂 si臋 nab贸r wniosk贸w o przyznanie stypendium rektora na rok akademicki 2023/2024

Regulaminowy termin na z艂o偶enie wniosku mija 20 pa藕dziernika.

W celu ubiegania si臋聽o przyznanie stypendium rektora nale偶y uzupe艂ni膰 i zarejestrowa膰 formularz wniosku聽w聽USOSweb聽(zak艂adka Dla wszystkich, a tam Wnioski), a聽nast臋pnie wydrukowa膰 i z艂o偶y膰聽w聽formie papierowej wraz z聽wymagan膮 dokumentacj膮 do koordynatora ds. stypendialnych.

Termin 20 pa藕dziernika dotyczy聽z艂o偶enia wniosku w聽formie papierowej. Zarejestrowanie formularza elektronicznego w聽USOSweb jest czynno艣ci膮 techniczn膮 i聽nie stanowi z艂o偶enia wniosku.

Sk艂adanie wniosk贸w

Wnioski mo偶na z艂o偶y膰 osobi艣cie, za po艣rednictwem osoby upowa偶nionej lub wys艂a膰 poczt膮 (tradycyjn膮, nie elektroniczn膮, koniecznie listem poleconym) lub poprzez e-PUAP. Wniosek mo偶na z艂o偶y膰 tak偶e do skrzynki przed Welcome Centre (Centrum Wsparcia Dydaktyki, ul. Oleandry 2a)..聽

Studenci i doktoranci Wydzia艂贸w:聽Filologicznego;聽Filozoficznego;聽Historycznego;聽Polonistyki;聽Prawa i Administracji;聽Studi贸w Mi臋dzynarodowych i聽Politycznych oraz OMISH聽oraz Wydzia艂u Zarz膮dzania i Komunikacji Spo艂ecznej wnioski sk艂adaj膮 w Dziale Spraw Stypendialnych.

Studenci i doktoranci Wydzia艂贸w: Biologii;聽Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii;聽Chemii; Geografii i Geologii; Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej;聽Matematyki i Informatyki wnioski sk艂adaj膮 u koordynatora ds. stypendialnych swojego Wydzia艂u.

Dane koordynatora s膮 widoczne w USOSweb w zak艂adce聽Dla wszystkich, a tam Wnioski (g贸rna cz臋艣膰 strony).

Wi臋cej informacji na temat sposobu sk艂adania wniosk贸w

Dokumentacja i za艂膮czniki

Komisja Stypendialna dla Student贸w UJ przygotowa艂a formularz u艂atwiaj膮cy skompletowanie wymaganej dokumentacji potwierdzaj膮cej osi膮gni臋cia inne ni偶 艣rednia ocen. W celu uzyskania listy dokument贸w nale偶y wype艂ni膰 formularz:

Formularz: stypendium rektora – jakie za艂膮czniki?

W odpowiedzi zostanie automatycznie przes艂ana pomocnicza lista dokument贸w.

Dostarczanie dokument贸w potwierdzaj膮cych osi膮gni臋cia i wysoko艣膰 艣redniej ocen:

• za艂膮czniki potwierdzaj膮ce dodatkowe osi膮gni臋cia (r贸wnie偶 w przypadku student贸w I roku studi贸w pierwszego stopnia i jednolitych studi贸w magisterskich) - wymagane jest za艂膮czenie dokument贸w w formie elektronicznej do formularza wniosku w USOSweb, nie ma konieczno艣ci dostarczania papierowej wersji dokument贸w;
  • za艣wiadczenia potwierdzaj膮ce 艣redni膮 ocen za ostatni rok studi贸w pierwszego stopnia (w przypadku wniosk贸w student贸w I roku drugiego stopnia) - wymagane jest dostarczenie orygina艂u dokumentu w formie papierowej.

Za艣wiadczenie o wysoko艣ci 艣redniej ocen sk艂adaj膮 studenci聽I roku studi贸w drugiego stopnia, w przypadku:

• uko艅czenia studi贸w pierwszego stopnia na uczelni innej ni偶 UJ;
  • podj臋cia studi贸w drugiego stopnia na kierunku innym ni偶 studia pierwszego stopnia.

Pozostali wnioskodawcy nie sk艂adaj膮 za艣wiadczenia o wysoko艣ci 艣redniej ocen.

Zasady przyznawania stypendium rektora dla student贸w