Stypendium im. Prof. F. Ziejki - zako艅czenie pierwszego etapu konkursu

Rada W艂asnych Funduszy Stypendialnych UJ rozstrzygn臋艂a pierwszy etap konkursu o Stypendium im. Profesora Franciszka Ziejki. Do etapu drugiego zosta艂o zakwalifikowanych o艣mioro Kandydat贸w.

W bie偶膮cej edycji naboru wniosk贸w o stypendium z Funduszu im. Prof. F. Ziejki wp艂yn臋艂o szesna艣cie zg艂osze艅 absolwent贸w zagranicznych szk贸艂 艣rednich lub student贸w, kt贸rzy maj膮 w Rzeczypospolitej Polskiej przyznany status uchod藕cy i planuj膮 podj膮膰 polskoj臋zyczne studia na Uniwersytecie Jagiello艅skim. Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu wezm膮 udzia艂 w rozmowach kwalifikacyjnych z cz艂onkami Rady.

Podczas rozm贸w Kandydaci zaprezentuj膮 swoje zainteresowania i dotychczasowe sukcesy, a tak偶e plany dalszego naukowego rozwoju. Spo艣r贸d tych os贸b Rada b臋dzie mog艂a wy艂oni膰 stypendyst贸w, a osobom wyr贸偶nionym przyzna膰 bezp艂atny kurs j臋zyka polskiego przygotowuj膮cy do podj臋cia studi贸w.