Wyniki konkursu o Stypendium im. B. 艁ysiaka na rok 2023/2024

Wy艂oniono tegorocznych stypendyst贸w Funduszu im. Bohdana 艁ysiaka. Gratulujemy pi臋ciu laureatkom.

Stypendium jest przyznane studentom, kt贸rzy w poprzednim roku akademickim mieli wysokie wyniki w nauce lub znacz膮ce osi膮gni臋cia naukowe, a tak偶e terminowo realizuj膮 program studi贸w.

W roku akademickim 2023/2024 stypendium otrzyma艂y:

• trzy studentki Wydzia艂u Filologicznego z kierunk贸w studi贸w: filologia ukrai艅ska z j臋zykiem rosyjskim oraz filologia ukrai艅ska. J臋zyk - komunikacja – przek艂ad;
  • dwie studentki Wydzia艂u Prawa i Administracji z kierunku prawo.

Ostatnia osoba zakwalifikowana do stypendium uzyska艂a wynik 26 pkt. Punkty by艂y przyznawane za wysok膮 艣redni膮 ocen (co najmniej 4,0) oraz dodatkowe osi膮gni臋cia naukowe.

Link – zasady przyznawania stypendium i punktacji osi膮gni臋膰

Z inicjatywy Fundatorek Funduszu, Pa艅 Lidii Procyk i Anny 艁ysiak, wysoko艣膰 stypendium zosta艂a podniesiona z kwoty 600 z艂 na kwot臋 750 z艂 miesi臋cznie. Stypendium jest przyznawane na 9 miesi臋cy od pa藕dziernika do czerwca.