Fundusz Stypendialny im. Bohdana 艁ysiaka - otwarcie naboru

3 pa藕dziernika br. rozpocznie si臋 nab贸r wniosk贸w o stypendium z Funduszu im. Bohdana 艁ysiaka na rok akademicki 2022/2023.

Osoby uprawnione do ubiegania si臋 o stypendium

Do sk艂adania wniosk贸w zapraszamy student贸w, kt贸rzy uko艅czyli co najmniej pierwszy rok studi贸w i uzyskali 艣redni膮 wa偶on膮 ocen minimum 4.0 lub wykazuj膮 si臋 osi膮gni臋ciami naukowymi, kszta艂c膮cych si臋 na kierunkach:

• filologia ukrai艅ska,
  • filologia ukrai艅ska z j臋zykiem rosyjskim,
  • j臋zyk ukrai艅ski w biznesie i turystyce (z j臋zykiem rosyjskim),
  • prawo (pod warunkiem 偶e wnioskodawca jest absolwentem Szko艂y Prawa Ukrai艅skiego),
  • administracja (pod warunkiem 偶e wnioskodawca jest absolwentem Szko艂y Prawa Ukrai艅skiego),
  • oraz - w przypadku posiadania obywatelstwa ukrai艅skiego - na kierunkach: filologia klasyczna, prawo, administracja, lekarski lub lekarsko-dentystyczny.

Do otrzymania stypendium uprawnieni s膮 tak偶e doktoranci w szko艂ach doktorskich i uczestnicy studi贸w doktoranckich, kt贸rzy prowadz膮 udokumentowan膮 dzia艂alno艣膰 naukow膮 z zakresu filologii ukrai艅skiej.

Zasady i terminy sk艂adania wniosk贸w

Studenci i doktoranci zainteresowani ubieganiem si臋 o stypendium powinni z艂o偶y膰 wydrukowany wniosek wraz z dokumentacj膮 potwierdzaj膮c膮 osi膮gni臋cia w Dziale Spraw Stypendialnych osobi艣cie (Welcome Centre - ul. R. Ingardena 6, wej艣cie od ul. Oleandry 2A) lub wys艂a膰 poczt膮 na adres:

Dzia艂 Spraw Stypendialnych
Centrum Wsparcia Dydaktyki
Uniwersytet Jagiello艅ski
ul. Ingardena 6
30-060 Krak贸w
z dopiskiem na kopercie: "Fundusz im. B. 艁ysiaka"

Termin sk艂adania wniosk贸w to 20 pa藕dziernika 2022 r.
Wnioski z艂o偶one po tym terminie nie b臋d膮 rozpatrywane.

馃憠  Sprawd藕 zasady przyznawania stypendium oraz wzory wniosk贸w dla student贸w i doktorant贸w