Wyniki konkursu o Stypendium Ad Polonos na rok 2023/2024

Wy艂oniono kolejnych dwunastu laureat贸w i laureatek stypendium z Funduszu Stypendialnego Ad Polonos. Fundusz skierowany jest do student贸w i studentek pochodz膮cych z kraj贸w Europy 艢rodkowej i Wschodniej, kt贸rzy s膮 potomkami polskich zes艂a艅c贸w i osi膮gaj膮 wysokie wyniki w nauce.

Do konkursu wp艂yn臋艂o 39 zg艂osze艅. Wnioski rozpatrzy艂 Rektor UJ po zapoznaniu si臋 z rekomendacj膮 Rady Funduszu, w kt贸rej sk艂ad wchodzi Fundatorka stypendium - Pani prof. dr hab. Urszula Marta Dole偶al, przedstawiciel Darczy艅cy prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, Prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian, Prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, Dyrektor Wsparcia Dydaktyki Piotr Szumli艅ski, przedstawicielka Krakowskiego Oddzia艂u Zwi膮zku Sybirak贸w Janina Bober oraz Przewodnicz膮ca Samorz膮du Student贸w Magdalena Herman i Prezes Towarzystwa Doktorant贸w Maciej Wcis艂o.

Spo艣r贸d kandydatur Rada rekomendowa艂a, a Rektor UJ wy艂oni艂, dwana艣cioro laureat贸w, kt贸rzy osi膮gn臋li najwy偶sze wyniki w nauce oraz spe艂nili warunki formalne. S膮 to studenci i studentki Uniwersytetu Jagiello艅skiego z Wydzia艂贸w Studi贸w Mi臋dzynarodowych i Politycznych (4 osoby z kierunk贸w: studia bliskowschodnie, studia europejskie, bezpiecze艅stwo narodowe i studia polsko-ukrai艅skie), Zarz膮dzania i Komunikacji Spo艂ecznej (3 osoby z kierunk贸w zarz膮dzania mi臋dzynarodowe, filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach, zarz膮dzanie publiczne), oraz z Wydzia艂贸w Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (biotechnologia molekularna), Historycznego (judaistyka),  Polonistyki (nauczanie j臋zyka polskiego jako obcego i drugiego), Chemii (chemia) i Wydzia艂u Filozoficznego (pedagogika).

Z inicjatywy Fundatorki prof. Urszuli Dole偶al, wysoko艣膰 stypendium dla student贸w wzros艂a do kwoty 500 z艂 miesi臋cznie. Stypendium jest przyznawane na 10 miesi臋cy od pa藕dziernika do lipca.

Wszystkim tegorocznym laureatom stypendium Ad Polonos serdecznie gratulujemy otrzymanego wyr贸偶nienia, a Pani prof. Urszuli Dole偶al dzi臋kujemy za hojno艣膰 i wspieranie spo艂eczno艣ci Uniwersytetu.

Informacje o Stypendium Ad Polonos: stypendia.uj.edu.pl/wlasne-fundusze/ad-polonos