Pr贸g dochodu uprawniaj膮cy do stypendium socjalnego

W roku akademickim 2023/2024 maksymalny miesi臋czny doch贸d netto przypadaj膮cy na osob臋 w rodzinie studenta lub doktoranta uprawniaj膮cy do otrzymania stypendium socjalnego wynosi 1294,40 z艂.

Oznacza to, 偶e aby w艂a艣ciwa komisja mog艂a przyzna膰 stypendium doch贸d wnioskodawcy nie mo偶e przekroczy膰 tej kwoty.

Odmiennie od lat ubieg艂ych, pr贸g dochodu nie jest ustalany przez rektora uczelni, a przez ministra. Og艂oszony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wy偶szego pr贸g b臋dzie obowi膮zywa艂 przez ca艂y rok akademicki – zar贸wno w semestrze zimowym, jak i semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024.

Link do komunikatu Ministerstwa

Jednocze艣nie informujemy, 偶e og艂oszenie progu uprawniaj膮cego do otrzymywania stypendium socjalnego nie jest r贸wnoznaczne z podzia艂em 艣rodk贸w przeznaczonych na 艣wiadczenia z Funduszu Stypendialnego. Stawki poszczeg贸lnych 艣wiadcze艅 zostan膮 ustalone w p贸藕niejszym terminie.