Stypendia Ministra Obrony Narodowej dla kandydat贸w na 偶o艂nierzy

Do 31 sierpnia potrwa nab贸r wniosk贸w o stypendium w ramach programu skierowanego do student贸w zainteresowanych s艂u偶b膮 wojskow膮. Stypendium przyznawane jest na okres studi贸w w kwocie powy偶ej 2000 z艂 miesi臋cznie.

Program skierowany jest do student贸w, kt贸rzy rozpoczn膮 w roku akademickim 2023/2024 nauk臋 w ramach jednolitych studi贸w magisterskich lub studi贸w pierwszego stopnia (po kt贸rych kontynuuj膮 kszta艂cenie na tym kierunku w ramach studi贸w drugiego stopnia) i po ich uko艅czeniu w czasie zgodnym z programem studi贸w uzyskaj膮 tytu艂 magistra lub r贸wnorz臋dny.

Wysoko艣膰 stypendium to 50% kwoty uposa偶enia zasadniczego 偶o艂nierzy (aktualnie jest to 2280 z艂 brutto).

Uwzgl臋dniane kierunki studi贸w

O stypendium mog膮 ubiega膰 si臋 studenci 69 kierunk贸w studi贸w. S膮 to m.in: finanse i rachunkowo艣膰, zarz膮dzanie, bezpiecze艅stwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja spo艂eczna, prawo, administracja, informatyka, kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny, piel臋gniarstwo, ratownictwo medyczne, farmacja, fizjoterapia, zdrowie publiczne, organizacja i zarz膮dzanie ochron膮 zdrowia, psychologia, biochemia, biologia, fizyka, politologia, stosunki mi臋dzynarodowe, gospodarka przestrzenna, ochrona 艣rodowiska, chemia i matematyka.

Obowi膮zki stypendysty

Stypendysta zobowi膮zuje si臋 m.in. do:

• nieodp艂atnego udzia艂u w 膰wiczeniach wojskowych oraz zaj臋ciach w Szkole Legii Akademickiej w trakcie studi贸w,
  • uko艅czenia kursu oficerskiego i zdania egzaminu na oficera,
  • pe艂nienia zawodowej s艂u偶by wojskowej przez minimum 5 lat,
  • uko艅czenia szkolenia podstawowego przed rozpocz臋ciem drugiego roku nauki.

Wniosek

Wniosek nale偶y z艂o偶y膰 do szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji za po艣rednictwem Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Wzory dokument贸w znajduj膮 si臋 w za艂膮cznikach do poni偶ej decyzji MON:
Decyzja nr 78/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie stypendi贸w dla kandydat贸w na 偶o艂nierzy

Wi臋cej informacji mo偶na w wojskowych centrach rekrutacji oraz w poni偶szym rozporz膮dzeniu:
Rozporz膮dzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 lipca 2022 r. w sprawie stypendi贸w dla kandydat贸w na 偶o艂nierzy

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Krakowie
ul. Lucjana Rydla 19