Fundusz Stypendialny Ad Polonos - wyniki

Dwana艣cioro studentek i student贸w Uniwersytetu Jagiello艅skiego otrzyma艂o stypendium z Funduszu Ad Polonos na rok akademicki 2022/2023.

Fundusz Stypendialny Ad Polonos przeznaczony jest dla os贸b b臋d膮cych obywatelami kraj贸w Europy 艢rodkowej i Wschodniej, kt贸re s膮 potomkami polskich zes艂a艅c贸w, a w 2021/2022 r. wype艂ni艂y wszystkie warunki wymagane do zaliczenia roku studi贸w i uzyska艂y wpis na rok bie偶膮cy oraz zdoby艂y wysok膮 艣redni膮 ocen.

Stypendium zosta艂o przyznane na okres 10 miesi臋cy (od pa藕dziernika 2022 r. do lipca 2023 r.) w wysoko艣ci 400 z艂 miesi臋cznie.

Zg艂oszenia do tego wyr贸偶nienia rozpatruje Rada Funduszu, w kt贸rej sk艂ad wchodzi m.in. Fundatorka stypendium - Pani prof. dr hab. Urszula Marta Dole偶al - oraz osoba reprezentuj膮ca Zwi膮zek Sybirak贸w, a tak偶e przedstawiciele w艂adz naszej Uczelni, samorz膮du studenckiego i Towarzystwa Doktorant贸w UJ.