Przyznanie stypendium rektora dla student贸w (2022/2023)

Komisja Stypendialna dla Student贸w UJ na posiedzeniu 1 grudnia 2022 r. rozpatrzy艂a wnioski o przyznanie stypendium rektora (nie dotyczy UJ CM). Decyzje zostan膮 udost臋pnione w USOSweb.

Stypendium rektora dla student贸w w roku akademickim 2022/2023 wynosi:

• 1300 z艂 miesi臋cznie w okresie od pa藕dziernika do grudnia 2022 r.
  • 950 z艂 miesi臋cznie od stycznia do czerwca 2023 r.

Suma wyp艂acanego stypendium socjalnego i stypendium rektora nie mo偶e przekroczy膰 2435 z艂 miesi臋cznie.

Odbi贸r decyzji

2 grudnia zosta艂y udost臋pnione decyzje dla wydzia艂贸w: Biologii, Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Geografii i Geologii, Matematyki i Informatyki oraz Chemii. Decyzje dla kolejnych wydzia艂贸w b臋d膮 udost臋pniane w nast臋pnych dniach.

Na adres e-mail podany na wniosku wysy艂ane jest powiadomienie o mo偶liwo艣ci odbioru decyzji wraz z instrukcj膮 odbioru.

W przypadku braku dost臋pu do adresu e-mail, kt贸ry zosta艂 podany na wniosku, nale偶y zmieni膰 go w systemie USOSweb na aktualny, post臋puj膮c w nast臋puj膮cy spos贸b:

1. zalogowa膰 si臋 do strony usosweb.uj.edu.pl u偶ywaj膮c identyfikatora w domenie @student.uj.edu.pl oraz dotychczasowego has艂a
  2. wybra膰 zak艂adk臋 M脫J USOSWEB; wybra膰 znajduj膮cy si臋 po lewej stronie ekranu przycisk WIZYT脫WKA
  3. u偶ytkownik powinien wpisa膰 aktualny adres e-mail w domenie uniwersyteckiej w rubryk臋 "Zmiana adresu e-mail" i potwierdzi膰 klikaj膮c w przycisk "UAKTUALNIJ DANE"
  4. po wprowadzeniu nowych danych, strona powinna zwr贸ci膰 informacj臋: "Dane zapisane"

Decyzj臋 mo偶na odebra膰 tak偶e w aplikacji mUSOS.

Wyp艂ata

Wyp艂ata stypendium os贸b, kt贸rych wniosek zosta艂 pozytywnie rozpatrzony przez Komisj臋 i kt贸re odbior膮 decyzj臋 stypendialn膮 do 艣rody, 7 grudnia, zostanie zlecona 15 grudnia (z wyr贸wnaniem za poprzednie miesi膮ce). Dla pozosta艂ych os贸b przelewy b臋d膮 realizowane 30 grudnia, pod warunkiem odbioru decyzji o przyznaniu stypendium w terminie do 21 grudnia.

Odwo艂ania

Osoby, kt贸re nie zgadzaj膮 si臋 z rozstrzygni臋ciem Komisji, odwo艂anie od decyzji powinny z艂o偶y膰 w terminie 14 dni od daty odbioru decyzji. Odwo艂anie nale偶y dostarczy膰 do koordynatora ds. stypendialnych swojego Wydzia艂u - osobi艣cie, za po艣rednictwem upowa偶nionej osoby lub drog膮 pocztow膮.

Pobierz wz贸r odwo艂ania