Stypendium ministra za znacz膮ce osi膮gni臋cia dla student贸w

Zapraszamy do zg艂aszania kandydatur do stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2022/2023. O stypendium mo偶e ubiega膰 si臋 student, kt贸ry posiada znacz膮ce osi膮gni臋cia naukowe lub artystyczne (zwi膮zane ze studiami), lub znacz膮ce osi膮gni臋cia sportowe.

Szczeg贸艂owe informacje

Wszystkich student贸w zainteresowanych ubieganiem si臋 o stypendium ministra prosimy o zapoznanie si臋 z informacjami organizacyjnymi na stronie www.stypendia.uj.edu.pl - i zg艂oszenie kandydatury przez dost臋pny na tej stronie formularz (UJ) lub za po艣rednictwem poczty elektronicznej (Collegium Medicum).

W ubieg艂ym roku akademickim - spo艣r贸d 910 wniosk贸w student贸w polskich uczelni spe艂niaj膮cych warunki otrzymania stypendium - Minister Edukacji i Nauki przyzna艂 stypendia 432 studentom, w tym 51 z Uniwersytetu Jagiello艅skiego. Stypendium to jest szczeg贸lnym wyr贸偶nieniem dla os贸b studiuj膮cych, kt贸re wykazuj膮 si臋 terminow膮 realizacj膮 studi贸w i dodatkow膮 dzia艂alno艣ci膮, a tak偶e stanowi dla nich wsparcie finansowe w kwocie do 17 000 z艂.