Stypendium ministra

Rozpoczął się nabór kandydatur studentów do przyznania stypendium ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2021/2022.

O stypendium Ministra Edukacji i Nauki może ubiegać się student, który posiada znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne (związane ze studiami), lub znaczące osiągnięcia sportowe. Brane pod uwagę są wyłącznie okoliczności wskazane w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 kwietnia 2019 r. w sprawie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców.

Wnioskodawcą jest JM Rektor, student może jedynie edytować wniosek i nie ma możliwości ubiegania się o stypendium z pominięciem Uczelni. Wnioski będzie można składać za pośrednictwem Zintegrowanego Systemu Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania (system ZSUN/OSF) w terminie od 1 października. Wcześniej nie ma możliwości podejrzenia ani edycji formularza.

Studenci zainteresowani złożeniem swojej kandydatury powinni przesłać e-mail zawierający: imię, nazwisko, numer albumu na adres: stypendia@uj.edu.pl. W temacie wiadomości prosimy wskazać: Stypendium ministra 2021/2022.

W celu usprawnienia procesu składania wniosku prosimy o wcześniejsze zadbanie o rozliczenie roku studiów i uzyskanie wpisu na rok kolejny (nie dotyczy studentów przyjętych na 1 rok studiów drugiego stopnia).

Nabór wniosków na Uniwersytecie Jagiellońskim trwa do 14 października 2021 r. W tym terminie należy zgłosić kandydaturę (od 24 września 2021 r.), a następnie edytować wniosek w systemie ZSUN/OSF, podać osiągniecia i załączyć dokumenty je potwierdzające (od 1 do 14 października 2021 r.).

Studenci zainteresowani złożeniem swojej kandydatury powinni przesłać e-mail zawierający: imię, nazwisko, numer albumu oraz login do systemu ZSUN/OSF (jeśli w ubiegłym roku było tworzone konto) na adres:

• studenci UJ: Dział Spraw Stypendialnych (adres email: stypendia@uj.edu.pl)

• studenci UJ CM
  • Wydział Lekarski: p. Bartłomiej Jałocha (adres e-mail: bartlomiej.jalocha@uj.edu.pl)
  • Wydział Nauk o Zdrowiu: p. Barbara Domagała-Czekaj (adres e-mail: barbara.domagala-czekaj@uj.edu.pl)
  • Wydział Farmaceutyczny: p.Barbara Jyż (adres e-mail: barbara.jyz@uj.edu.pl)

W temacie wiadomości prosimy wskazać: Stypendium ministra na rok 2021/2022.

Więcej informacji: tutaj.

Podwyższenie wysokości niektórych stypendiów
Ustalenie wysokości progów i kwot oraz przyznania stypendium socjalnego na semestr letni 2020/2021
Ogłoszenie wyników konkursu o stypendium ministra dla studentów