Fundusz Stypendialny im. Ignacego Domeyki

Stypendium jest adresowane do wyr贸偶niaj膮cych si臋 uczni贸w polskich szk贸艂 艣rednich, kt贸rzy planuj膮 rozpocz膮膰 studia na Wydziale Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiello艅skiego. Nab贸r wniosk贸w trwa do 30 czerwca.

Stypendia skierowane s膮 do uczni贸w, kt贸rzy spe艂niaj膮 艂膮cznie nast臋puj膮ce dwa kryteria:

• uko艅czyli nie dawniej ni偶 dwa lata przed og艂oszeniem konkursu szko艂臋 艣redni膮 lub s膮 w momencie og艂oszenia konkursu uczniami takiej szko艂y;
  • byli laureatami albo finalistami stopnia centralnego og贸lnopolskiej olimpiady geograficznej, matematycznej, fizycznej, chemicznej lub wiedzy ekonomicznej.

Stypendystom przys艂uguje stypendium w wysoko艣ci nieprzekraczaj膮cej 1500 z艂 miesi臋cznie, przyznawane na 10 miesi臋cy.

Informacje na temat sposobu wnioskowania, formularz wniosku oraz Regulamin Funduszu mo偶na na znale藕膰 na stronie:

Fundusz Stypendialny im. Ignacego Domeyki – informacje