Nab贸r zg艂osze艅 do Stypendium im. Kr贸lowej Jadwigi

Pracownicy naukowi i doktoranci z kraj贸w Europy 艢rodkowej i Wschodniej, kraj贸w by艂ego Zwi膮zku Radzieckiego lub kraj贸w ba艂ka艅skich mog膮 nadsy艂a膰 wnioski o stypendium z Funduszu im. Kr贸lowej Jadwigi na rok akademicki 2023/2024.

Stypendium to umo偶liwia realizacj臋 kr贸tkoterminowych wizyt badawczych na Uniwersytecie Jagiello艅skim.

Laureaci konkursu wy艂onieni przez Rad臋 W艂asnych Funduszy Stypendialnych Uniwersytetu Jagiello艅skiego otrzymaj膮 stypendium przyznawane jednorazowo na ca艂y okres pobytu w Krakowie (w wysoko艣ci do 1500 z艂). Mog膮 oni r贸wnie偶 skorzysta膰 z bezp艂atnego zakwaterowania w jednym z dom贸w studenckich Uniwersytetu Jagiello艅skiego.

Badania powinny by膰 prowadzone w roku akademickim, na kt贸ry kandydat ubiega si臋 o stypendium.

Osoby ubiegaj膮ce si臋 o stypendium powinny poczt膮 tradycyjn膮 przes艂a膰 komplet dokument贸w w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.06.2023 r. na adres:

Dzia艂 Spraw Stypendialnych
Centrum Wsparcia Dydaktyki
Uniwersytet Jagiello艅ski
ul. Ingardena 6, pok贸j 1.06
30-060 Krak贸w

z dopiskiem: Fundusz Stypendialny im. Kr贸lowej Jadwigi

Komplet dokumentacji kandydata powinien zawiera膰:

• wniosek o przyznanie stypendium;
  • 偶yciorys;
  • program bada艅 naukowych do zrealizowania w czasie pobytu na stypendium w Krakowie;
  • informacj臋 o dotychczasowych pracach naukowych;
  • spis publikacji;
  • rekomendacj臋 od pracownika naukowego UJ.

Pracownik naukowy nieposiadaj膮cy stopnia naukowego doktora habilitowanego lub tytu艂u profesora do艂膮cza te偶 opini臋 swojego opiekuna naukowego.

Szczeg贸艂owe informacje oraz formularz zg艂oszeniowy - link