Dobiega ko艅ca nab贸r wniosk贸w o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni

31 stycznia mija regulaminowy termin na z艂o偶enie wniosk贸w o przyznanie stypendium socjalnego na semestr letni - w tym terminie nale偶y nie tylko zarejestrowa膰 wniosek, ale dostarczy膰 go w formie papierowej do koordynatora ds. stypendialnych.
W zwi膮zku z nowelizacj膮 ustawy Prawo o szkolnictwie wy偶szym i nauce, rektorzy uczelni mog膮 podwy偶szy膰 pr贸g dochodu do stypendium socjalnego do kwoty 1294,40 z艂 netto miesi臋cznie na osob臋 w rodzinie studenta.

Wype艂niony w USOSweb i wydrukowany wniosek mo偶na dostarczy膰 osobi艣cie, za po艣rednictwem osoby do tego upowa偶nionej lub poczt膮 (tradycyjn膮) na adres swojego koordynatora ds stypendialnych (dane s膮 widoczne w USOSweb w zak艂adce Dla Wszystkich, a tam Wnioski).

Wype艂nienie formularza wniosku w USOSweb i/lub wys艂anie go drog膮 mailow膮 nie jest wystarczaj膮ce.

Osoby, kt贸re otrzyma艂y stypendium socjalne w semestrze zimowym i chc膮 otrzyma膰 stypendium w semestrze letnim, zobowi膮zane s膮 do z艂o偶enia wniosku na nowy semestr (przyznanie stypendium nie jest automatycznie przed艂u偶ane).

Wnioski mog膮 sk艂ada膰 r贸wnie偶 osoby, kt贸re nie otrzyma艂y stypendium w semestrze zimowym lub nie ubiega艂y si臋 o przyznanie stypendium w poprzednim semestrze.

Stypendium socjalne w semestrze letnim przyznawane jest na podstawie wysoko艣ci dochodu osi膮gni臋tego w roku 2021 z uwzgl臋dnieniem zmian, kt贸re nast膮pi艂y do dnia z艂o偶enia wniosku (w roku 2022 i 2023).

Osoby, kt贸re:

• ubiega艂y si臋 o przyznanie stypendium socjalnego w semestrze zimowym i sytuacja ich rodziny uleg艂a zmianie (np. utrata pracy, zmiana pracy, uzyskanie emerytury/renty/zasi艂ku dla os贸b bezrobotnych) - dostarczaj膮 wype艂niony i wydrukowany wniosek oraz dokumenty potwierdzaj膮ce zmian臋 (np. 艣wiadectwo pracy, umowa o prac臋, decyzja o przyznaniu 艣wiadczenia, za艣wiadczenie z Urz臋du Pracy)
  • nie ubiega艂y si臋 o przyznanie stypendium socjalnego w semestrze zimowym - dostarczaj膮 wype艂nione i wydrukowane: wniosek, o艣wiadczenie o dochodach (formularz w USOSweb) oraz dokumenty potwierdzaj膮ce sytuacj臋 materialn膮 rodziny.
W zwi膮zku z nowelizacj膮 ustawy Prawo o szkolnictwie wy偶szym i nauce, rektorzy uczelni mog膮 podwy偶szy膰 pr贸g dochodu do stypendium socjalnego do kwoty 1294,40 z艂 netto miesi臋cznie na osob臋 w rodzinie studenta. Prorektor UJ ds. dydaktyki wraz z SSUJ i TDUJ ustali pr贸g na semestr letni po zako艅czeniu naboru wniosk贸w.