Rektorski Fundusz Stypendialny dla Olimpijczyków

Rozpoczął się nabór wniosków na rok akademicki 2022/2023 o stypendium z Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyków, skierowanego do studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych magisterskich.

Do ubiegania się o stypendium uprawnione są osoby, które były uczestnikami finałów olimpiady międzynarodowej lub laureatami eliminacji centralnych olimpiady ogólnopolskiej i podjęły studia na UJ w roku uzyskania świadectwa dojrzałości.

Studenci, którzy mają osiągnięcia w olimpiadach, mogą ubiegać się o stypendium z Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyków, a także o stypendium rektora. Świadczenia te można otrzymywać jednocześnie, przy czym kryteria ich uzyskania nie są takie same – stypendium z Rektorskiego Funduszu dla Olimpijczyków mogą otrzymać osoby, które zajęły najwyższe spośród zgłoszonych kandydatur miejsca w olimpiadach uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na UJ, zaś we wnioskach o stypendium rektora brane są pod uwagę m.in. także osiągnięcia uzyskane w zawodach innego typu (np. w zawodach sportowych o tytuł co najmniej Mistrza Polski).

Więcej informacji:

Termin składania wniosków:

• 20 października 2022 r.
Stypendia Ministra Obrony Narodowej dla kandydatów na żołnierzy

Przyznanie Stypendium „My z Wami” oraz Stypendium Fundacji Shapiro