Wyniki konkursu o Stypendium im. Prof. F. Ziejki na rok 2022/2023

Drugi etap tegorocznego konkursu o stypendium z Funduszu im. Prof. Franciszka Ziejki zosta艂 rozstrzygni臋ty. Gratulujemy pierwszym stypendystom i osobom wyr贸偶nionym.

Cz艂onkowie Rady W艂asnych Funduszy Stypendialnych UJ oceniali predyspozycje kandydat贸w do podj臋cia studi贸w na wybranym kierunku, kompetencje j臋zykowe potrzebne do studiowania oraz plany dotycz膮ce dalszej 艣cie偶ki naukowego rozwoju. Po drugim etapie - rozmowach kwalifikacyjnych - Rada postanowi艂a rekomendowa膰 do stypendium pi臋cioro kandydat贸w. Trzem osobom zosta艂y przyznane wyr贸偶nienia, gwarantuj膮ce bezp艂atny kurs j臋zykowy przygotowuj膮cy do polskoj臋zycznych studi贸w.

Fundusz im. Prof. F. Ziejki zosta艂 ustanowiony w bie偶膮cym roku akademickim z inicjatywy w艂adz i Senatu UJ, aby uczci膰 zas艂ugi i pami臋膰 jego Patrona - rektora oraz profesora honorowego Uniwersytetu Jagiello艅skiego. Stypendium przeznaczone jest dla wyr贸偶niaj膮cych si臋 kandydat贸w na polskoj臋zyczne studia w Uniwersytecie Jagiello艅skim, kt贸rzy ze wzgl臋du na sytuacj臋 polityczn膮 nie mogli kontynuowa膰 edukacji w kraju urodzenia i maj膮 przyznany w Rzeczypospolitej Polskiej status uchod藕cy.