Nab贸r zg艂osze艅 do konkursu o przyznanie Stypendium UJ

Stypendium Uniwersytetu Jagiello艅skiego jest skierowane do os贸b, kt贸re chc膮 podj膮膰 studia na UJ (z wy艂膮czeniem kierunk贸w UJ CM). Stypendium jest przyznawane za wybitne wyniki w nauce i ma na celu wsparcie rozwoju najzdolniejszych przedstawicieli m艂odego pokolenia.
Nab贸r zg艂osze艅 trwa do 15 kwietnia.

Stypendysta UJ otrzymuje stypendium w wysoko艣ci 2 000 z艂 miesi臋cznie przyznawane na ca艂y okres odbywania na Uniwersytecie Jagiello艅skim studi贸w pierwszego stopnia, studi贸w drugiego stopnia lub jednolitych studi贸w magisterskich, na wybranym przez siebie kierunku studi贸w, wyp艂acane 艂膮cznie nie d艂u偶ej ni偶 przez okres pi臋ciu lat akademickich.

Stypendy艣cie Stypendium UJ przys艂uguje r贸wnie偶:

1. maksymalny wynik kwalifikacji w rekrutacji na studia na wybranym przez siebie kierunku studi贸w;
  2. mo偶liwo艣膰 realizacji programu studi贸w wed艂ug indywidualnego planu lub programu;
  3. w okresie, na kt贸ry przyznano Stypendium UJ, gwarancja przyznania miejsca w domu studenckim (op艂acanego przez stypendyst臋);
  4. opieka naukowa nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Jagiello艅skiego.

Do udzia艂u w konkursie zapraszamy posiadaj膮cych wybitne wyniki w nauce:

• uczni贸w ostatnich klas liceum/technikum;
  • absolwent贸w liceum/technikum, kt贸rzy uko艅czyli szko艂臋 艣redni膮 nie dawniej ni偶 w 2019 r. i nie podj臋li studi贸w;
  • student贸w studi贸w pierwszego stopnia, kt贸rzy uko艅czyli szko艂臋 艣redni膮 nie dawniej ni偶 w 2019 r. i chc膮 podj膮膰 studia drugiego stopnia.

Aby wzi膮膰 udzia艂 w konkursie, nale偶y do 15 kwietnia:

馃憠  Wi臋cej informacji na temat Stypendium Uniwersytetu Jagiello艅skiego

馃憠  Regulamin Stypendium Uniwersytetu Jagiello艅skiego