Solidarni z Ukrain膮 - zakwaterowanie w domach studenckich UJ

W domach studenckich Uniwersytetu Jagiello艅skiego dost臋pne s膮 wolne miejsca dla student贸w i doktorant贸w UJ, kt贸rzy w zwi膮zku z agresj膮 Rosji na Ukrain臋 poszukuj膮 miejsca zamieszkania (dotyczy UJ i UJ CM).

Wniosek o miejsce w domu studenckim lub w Domu Doktoranta nale偶y zarejestrowa膰 w systemie USOSweb w zak艂adce Dla wszystkich => Wnioski.

Nie ma konieczno艣ci za艂膮czania 偶adnych dokument贸w ani drukowania wniosku.

Wnioski s膮 rozpatrywane przez Uczelnian膮 Komisj臋 Ekonomiczn膮 oraz Prezesa Towarzystwa Doktorant贸w na bie偶膮co. W pilnych przypadkach, gdy miejsce w domu studenckim jest niezb臋dne natychmiast, osoba zainteresowana zakwaterowaniem w domu studenckim powinna skontaktowa膰 si臋 z Dzia艂em Spraw Stypendialnych stypendia@uj.edu.pl. Op艂ata za miejsce wynosi 495 z艂 miesi臋cznie.

Student mo偶e wnioskowa膰 o przyznanie miejsca dla siebie, swojego ma艂偶onka lub dziecka, a tak偶e dla opiekuna osoby niepe艂nosprawnej. Nie ma mo偶liwo艣ci uzyskania miejsca dla pozosta艂ych cz艂onk贸w rodziny, w tym dla rodzic贸w lub rodze艅stwa. Akcj臋 kierowania uchod藕c贸w m.in. do akademik贸w koordynuj膮 w艂adze pa艅stwowe. Osoby poszukuj膮ce zakwaterowania na terenie Ma艂opolski, powinny zg艂osi膰 si臋 do

Punktu Recepcyjnego
(Krak贸w - Dworzec G艂贸wny, przy wej艣ciu na czwarty peron od strony kas biletowych, ul. Pawia)

Specjalna Infolinia Wojewody Ma艂opolskiego dla obywateli Ukrainy szukaj膮cych schronienia w Ma艂opolsce.
Infolinia dzia艂a 24 h na dob臋: +48 12 210 20 02, e-mail: info.spec@muw.pl

O miejsce w domu studenckim mog膮 ubiega膰 si臋 wszyscy studenci i doktoranci UJ, bez wzgl臋du na obywatelstwo i pow贸d zmiany miejsca zamieszkania. Og贸lne informacje o akademikach (w tym zdj臋cia) znajduj膮 si臋 tutaj.