Wnioski o stypendium z Funduszu Stypendialnego im. B. Łysiaka na rok akademicki 2021/2022

Rozpoczął się nabór wniosków o stypendium z Funduszu Stypendialnego im. Bohdana Łysiaka. Wnioski należy składać do 20 października br. w Dziale Spraw Stypendialnych.

Do składania wniosków zapraszamy studentów, którzy osiągnęli średnią ważoną ocen co najmniej 4,0 na kierunkach: filologia ukraińska, filologia ukraińska z językiem rosyjskim lub język ukraiński w biznesie i turystyce (z językiem rosyjskim) oraz, w przypadku posiadania obywatelstwa ukraińskiego, także na kierunkach: filologia klasyczna i prawo.

Do otrzymania stypendium uprawnieni są także doktoranci w szkołach doktorskich i uczestnicy studiów doktoranckich, którzy wykażą się udokumentowaną działalnością naukową z zakresu filologii ukraińskiej.

Studenci i doktoranci zainteresowani ubieganiem się o stypendium powinni złożyć lub wysłać wydrukowany wniosek wraz z dokumentacją potwierdzającą osiągnięcia na adres:

Uniwersytet Jagielloński
Dział Spraw Stypendialnych
Welcome Centre, 1 piętro
ul. Ingardena 6
30-060 Kraków

Zasady przyznawania stypendium oraz wzór wniosku (odrębny dla studentów i doktorantów) dostępne są tutaj.

Przyznanie stypendium rektora dla studentów
Wyłoniono laureatów Funduszu Stypendialnego im. Bohdana Łysiaka na rok akademicki 2021/2022
Przyznania stypendium socjalnego i stypendium dla osób niepełnosprawnych
Wysokość progów i kwot świadczeń w roku akademickim 2021/2022