Stypendyści Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego wybrani!

Sześcioro wybitnych uczniów zostanie studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stypendystami Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2019 roku zostali:

Pan Bazyli Bednarz – uzdolniony muzycznie przyszły student Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji, z powodzeniem realizujący swe zainteresowania naukowe z obszaru nauk ścisłych i nauk społecznych;

Pan Paweł Daroszewski – młody badacz zagadnień z pogranicza nauk o polityce i nauk prawnych, przyszły student Wydziału Prawa i Administracji UJ na kierunku prawo;

Pan Jan Fornal – matematyk oddany zgłębianiu odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane przez "królową nauk", przyszły student Wydziału Matematyki i Informatyki na kierunku matematyka;

Pani Anna Grabowska – uzdolniona artystycznie, zaangażowana w organizację wydarzeń kulturalnych przyszła studentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ na kierunku zarządzanie kulturą i mediami;

Pan Daniel Jankowski – młody badacz eksplorujący dziedziny biotechnologii i bioinformatyki, przyszły student biotechnologii w ramach Studiów Matematyczno-Przyrodniczych;

Pan Maciej Żurawski – początkujący naukowiec, realizujący się w badaniach fizycznych, przyszły student Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na kierunku fizyka.

Uzdolnieni, mający znaczące osiągnięcia w nauce, stawiający pierwsze, ale odważne kroki w badaniach naukowych, a przede wszystkim zaangażowani i gotowi na nowe wyzwania - oto laureaci pierwszego konkursu o Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szóstka znakomitych uczniów została wybrana do nagrodzenia stypendiami przez Kapitułę Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego, składającą się z wybitnych przedstawicieli nauki, będący pracownikami naszej Alma Mater. Nasi stypendyści zostali wybrani spośród piętnastu najlepszych kandydatów, zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu. O Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego ubiegało się w sumie kilkadziesiąt osób.

Stypendystom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów i wytrwałości w realizacji celów wytyczonych na czas studiów w murach naszej Uczelni.

II etap konkursu o Stypendium UJ – Kapituła przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami
Piętnastu kandydatów zakwalifikowanych do II etapu konkursu o Stypendium UJ
Trwa nabór wniosków w konkursie o Stypendium UJ!
Zachęcamy do zgłaszania się do konkursu o Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego!