Piętnastu kandydatów zakwalifikowanych do II etapu konkursu o Stypendium UJ

W dniu 16 kwietnia 2019 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zadaniem Kapituły było wybranie maksymalnie dwudziestu kandydatów do drugiego etapu konkursu o to prestiżowe stypendium.

Kapituła oceniła czterdziestu pięciu kandydatów na podstawie dostarczonych przez nich materiałów, stanowiących prezentację kandydatów i ich dotychczasowych osiągnięć oraz planowanej ścieżki rozwoju.

Decyzją Kapituły do drugiego etapu konkursu zakwalifikowani zostali:

1. Paula Adukone;
  2. Bazyli Bednarz;
  3. Oskar Cybula;
  4. Paweł Daroszewski;
  5. Jan Fornal;
  6. Anna Grabowska;
  7. Kamil Gryczyński;
  8. Daniel Jankowski;
  9. Laura Jeleń;
  10. Izabela Lekka;
  11. Jan Łacny;
  12. Olivia Panufnik;
  13. Krystian Petz;
  14. Aleksandra Sochal;
  15. Maciej Żurawski.

Serdecznie gratulujemy!

Drugi etap konkursu obejmuje przeprowadzenie przez Kapitułę rozmów z kandydatami wybranymi w pierwszym etapie, ukierunkowanych na sprawdzenie predyspozycji kandydatów do podjęcia deklarowanego kierunku studiów oraz rozpoznanie ich wiedzy i zainteresowań. Na podstawie przeprowadzonych rozmów Kapituła będzie mogła dokonać wyboru stypendystów – przyznanych może być nie więcej niż siedem stypendiów.

Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego jest przeznaczone dla wybitnych uczniów, absolwentów szkół i studentów, którzy chcieliby podjąć studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wsparcie finansowe oraz instytucjonalno-merytoryczne oferowane w ramach Stypendium stwarzają doskonałe warunki do studiowania i zapewniają możliwość rozwoju naukowego.