Poznaliśmy laureatów stypendium ministra dla studentów

W roku akademickim 2019/2020 stypendium ministra za znaczące osiągnięcia otrzymało 106 studentów UJ. Stypendium wynosi 17 000 zł i jest wypłacane jednorazowo. Studenci, którzy otrzymali stypendium powinni złożyć oświadczenie wydrukowane z USOSweb.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki konkursu o przyznanie stypendium ministra na rok akademicki 2019/2020.  Stypendium otrzymało 106 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego na 488 nagrodzonych ogółem. Stypendium przyznawane jest za znaczące osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz wyniki sportowe.

Lista laureatów została zamieszczona na stronie Ministerstwa. Znajdują się tam także wytyczne, którymi kierował się Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców, oceniając osiągnięcia metodą punktową. Aby otrzymać stypendium należało uzyskać co najmniej 9 pkt.

Jeżeli otrzymałeś stypendium ministra zaloguj się na swoje konto w USOSweb​, gdzie przy wniosku o stypendium ministra znajdziesz opcję "drukuj oświadczenie". Wydrukowane i podpisane oświadczenie złóż na Uczelni.

Zarządzenie Rektora ws. opłat za świadczone usługi edukacyjne i domy studenckie
Wysokość progów i kwot stypendium socjalnego w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020
Wnioski o przyznanie stypendium socjalnego - semestr letni 2019/2020
Odbiór decyzji o przyznaniu stypendium w USOSweb