Fundusz wsparcia dla student贸w i doktorant贸w Uniwersytetu Jagiello艅skiego

Studenci i doktoranci (UJ i CM), kt贸rzy znajduj膮 si臋 przej艣ciowo w trudnej sytuacji materialnej zwi膮zanej m.in. z konfliktem zbrojnym, a nie s膮 uprawnieni do otrzymania zapomogi z Funduszu Stypendialnego, mog膮 ubiega膰 si臋 o przyznanie zapomogi z Funduszu wsparcia dla student贸w i doktorant贸w Uniwersytetu Jagiello艅skiego.

Studenci i doktoranci niespe艂niaj膮cy kryteri贸w formalnych do ubiegania si臋 o zapomog臋 z Funduszu Stypendialnego, w tym doktoranci w szko艂ach doktorskich mog膮 ubiega膰 si臋 o przyznanie zapomogi ze 艣rodk贸w w艂asnych Uniwersytetu, je艣li znale藕li si臋 przej艣ciowo w trudnej sytuacji materialnej zwi膮zanej z:

1. pandemi膮 COVID-19, w szczeg贸lno艣ci polegaj膮cej na: utracie przez niego, jego ma艂偶onka lub rodzic贸w 藕r贸d艂a dochodu, zmniejszeniu wysoko艣ci osi膮ganego dochodu lub 艣mierci osoby najbli偶szej w zwi膮zku z zaka偶eniem wirusem SARS-CoV-2
  2. ponoszeniem przez studenta lub doktoranta wy偶szej op艂aty za miejsce w domu studenckim lub czynszu najmu mieszkania w wyniku sytuacji gospodarczej,
  3. konfliktem zbrojnym tocz膮cym si臋 w kraju jego sta艂ego miejsca zamieszkania lub kraju zamieszkania cz艂onka jego najbli偶szej rodziny, w szczeg贸lno艣ci zwi膮zanej z utrat膮 藕r贸d艂a utrzymania, konieczno艣ci膮 opuszczenia miejsca zamieszkania przez niego lub cz艂onk贸w jego najbli偶szej rodziny i poniesienia zwi膮zanych z tym koszt贸w.

Osoby zainteresowane ubieganiem si臋 o przyznanie zapomogi z funduszu wsparcia powinny uzupe艂ni膰 i zarejestrowa膰 formularz wniosku w systemie USOSweb. Formularz mo偶na znale藕膰 w zak艂adce Dla wszystkich, a tam Wnioski. Nie ma konieczno艣ci dostarczania wniosku w wersji papierowej.

Maksymalna wysoko艣膰 zapomogi to 1500 z艂, a w szczeg贸lnych przypadkach - 2500 z艂.

馃憠  Regulamin Funduszu wsparcia dla student贸w i doktorant贸w Uniwersytetu Jagiello艅skiego